Budka lęgowa dla ptaków - typ B linia - ECO

Cena: 41,00 zł

KUP ON-LINE

Budki dla szpaków w linii ECO dostępne w naszym sklepie MKWPPR to najwyższej jakości produkt. Budka lęgowa typ B oprócz szpaków jest zasiedlana przez wiele innych gatunków ptaków takich jak: jerzyk, kowalik, mazurek, pleszka czy wróbel. Budkę dla szpaka oferujemy również w wersji premium (budka dla szpaka tyb B - premium). Nasz sklep ma w ofercie budki lęgowe dla ptaków typ B od 41,00 PLN.

DANE TECHNICZNE:

Wysokość:   41 cm
Szerokość:   19 cm
Długość:   19 cm
Średnica otworu wlotowego:   47 mm
Grubość ściany przedniej wokół otworu wlotowego:   4 cm
Waga:   4,00 kg
Długość uchwytu mocującego:   60 cm
Grubość desek:   2 cm
Liczba warstw impregnatu:   0

Kolory:

      • naturalny

GATUNKI ZASIEDLAJĄCE:

  

Zdjęcia:

Budka lęgowa: Szustak photography
Ptaki: Cezary Korkosz, Cezary Pióro (siniak)

ZASADY ROZWIESZANIA:

Budkę lęgową typu B należy montować na wysokości od 3 do 5 metrów, na pniach drzew, budynkach czy też słupach. Należy pamiętać, żeby budka nie była wystawiona na długotrwałe i bezpośrednie działanie promieni słonecznych (unikamy montażu skrzynki otworem wlotowym w kierunku południowym). Istotne jest również, aby w pobliżu otworu wlotowego nie znajdowały się żadne gałęzie, mogące służyć jako podparcie dla drapieżników (koty, kuny, czy sroki mogą sięgnąć z takiej gałęzi do wnętrza budki i splądrować lęg).

Głównym gatunkiem zasiedlającym ten rodzaj skrzynki jest szpak (ale także: kowalik, dudek, pleszka, bogatka, krętogłów, jerzyk, wróbel i mazurek). Zajmuje on najchętniej budki w pobliżu rozległych terenów otwartych: pól, łąk, nieużytków. Unika natomiast zwartych kompleksów leśnych.

W przeciwieństwie do budek dla sikor, model ten można rozwieszać w stosunkowo niewielkich odległościach od siebie, ponieważ szpak żeruje z dala od dziupli i nie broni rewiru wokół Oczywiście należy zwracać uwagę na różnorodność siedliska i na terenach zasobnych w pokarm, zagęszczenie może być większe niż w siedlisku jednorodnym i ubogim. Jednak montaż 2 budek na jednym drzewie prowadzi do tak zwanego wielożeństwa, które powoduje obniżenie ilości wychowywanych młodych.

Cena: 41,00 zł

KUP ON-LINE

Polecamy: